ברוכים הבאים לאתר של ארז ישראלי - עיצוב שיער
 
 
פדיקור ומניקור רפואיים
 
 
החלקות שיער ותוספות שיער
 
 
03-5748015   |   03-5748014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

החלקה יפנית - שאלות ותשובות

 
 
 
 
מעוניינות בהחלקה יפנית? יש לכן שאלות רבות בנושא? במאמר קצר זה כינסנו את שש השאלות הנפוצות ביותר הנוגעות לשיטת החלקה זו בתקווה להיות לכן לעזר.

כיצד נעשית החלקה יפנית?


לפני שמתחילים יש לברר איזה טיפולים עבר השיער שלך עד כה. לאחר מכן חופפים את השיער ומייבשים אותו. מורחים כמות גדולה של חומר ההחלקה היפני שמכונה יוקו-סיסטם שנחשב לתכשיר שיער יפני מקורי. משאירים את החומר על השיער בין חצי שעה לשעתיים, שבמהלכן בודקים את גמישות השיער. לאחר ההמתנה שוטפים את השיער במים ללא שמפו, מייבשים אותו ומתיזים עליו מי זהב לריכוך. לאחר מכן מחליקים את השיער עם מגהץ תרמי שמותאם לגמישותו ולעוביו של השיער. בסוף התהליך מורחים את השיער בחומר העוצר את תהליך ההחלקה ובחומר ריכוך מיוחד המזין את השיער ומייבשים אותו עם פן.


מה תפקידו וחשיבותו של המגהץ התרמי בתהליך של החלקה יפנית

כפי שנאמר, השלב האחרון בתהליך
החלקה בשיטה היפנית נעשה בעזרת מגהץ תרמי. מגהץ זה פולט חום שמקבע את שינויי המבנה בגוף השערה, הוא מפזר את החומרים המזינים סביבה, מותח את השיער ומקבע את צורתו החדשה. את חום המגהץ ניתן וצריך להתאים לסוג השיער. הוא שומר על חום אחיד לאורך הטיפול כולו ומעניק טיפול שווה לכל השיער לכל אורכו. פעולת מגהץ זו ארוכה, והיא מתבצעת על קווצות שיער קטנות בכל פעם, עד לסיום החלקת השיער כולו.

 
 
 
החלקה יפנית
 

איך להתכונן לקראת החלקה יפנית?


על מנת לאפשר את הצלחת התהליך, יש לפנות לפחות חצי יום שתבלי במספרה. לאחר התהליך אין לחפוף את השיער במשך ארבעה  ימים ברציפות, ואין לאסוף אותו או להכניס אותו מאחורי האוזניים. גם צביעת השיער אסורה לפחות עשרה ימים לאחר ההחלקה.
 
 
 

כמה זמן ההחלקה נשארת ?


החלקה יפנית נשארת לצמיתות. אך בעלות שיער מתולתל טבעי, ידרשו לחדש את שורשי השיער כל שלושה עד שישה חודשים, ובעלות השיער החלק הטבעי ידרשו לעשות זאת אחת לשנה לערך.


האם להחלקה יפנית יש תופעות לוואי?


להחלקה יפנית יש מספר תופעות כאלה במידה והטיפול נעשה בצורה לא ראוייה כדוגמת: בחירת חומרי החלקה לא ראויים, החלקת שיער שעבר טיפולים כימיים חזקים, אי התאמת החומר לסוג השיער, השארת החומר לפרק זמן ממושך מידי, החלקה בטמפרטורה גבוהה מידי, או כניסה לבריכה עם הרבה כלור לאחר הטיפול. כל אלה יכולים לגרום לדהיית השיער או לנשירת שיער, לכוויות בקרקפת וכיוצא באלה.


למי לא מומלץ לעשות החלקה יפנית?


החלקה יפנית איננה מומלצת לבעלות שיער מתולתל או יבש במיוחד, או לבעלות שיער שעבר תהליכים כימיים כדוגמת גוונים, פסים, הבהרה או החלקות מסוגים אחרים בעבר. נשים בהריון צריכות להציג בפני הרופא את חומרי ההחלקה לפני שהן נכנסות לתהליך, על מנת לקבל את אישורו בנידון.
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שד' בן צבי 2, רמת חן, רמת גן
טל': 03-5748015, 03-5748014
דוא"ל: ei1@barak.net.il